Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kohtumine kunstnik Evi Pärnaga (vene keeles)

Evi Pärn footo

This event has ended

Narva Muuseumi Kunstigaleriis toimub kolmapäeval, 6. mail kell 17.30 kohtumine kunstnik Evi Pärnaga, kelle installatsioon „Erinevad keeled, üks rahvas“ kumab näitusel „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi?“. Vestlus toimub vene keeles.

Evi Pärna teos „Erinevad keeled, üks rahvas” mängib keele kujundiga. Keel kui kehaosa, mida kasutame rääkimisel, suudlemisel, söömisel, ja keel kui suhtlusvahend, mille saame kodust kaasa ning mis defineerib suures osas ära meie rahvusliku kuuluvuse. Kunstniku jaoks on keele teema isiklikult aktuaalne – pärit etniliste eestlaste perest, kus kodune keel oli vene keel, on ta tundnud, et oma emakeele tõttu ei peeta teda Eestis päris omaks. Keelte kohtumise kujundiga, mis taandab riikide huvid ja ambitsioonid üksikisikute omavaheliseks suhtluseks, püüab ta tekitada mõistmise atmosfääri: ühisosa inimeste vahel on suurem kui nende erinevused.

Evi Pärn (sünd 1984) on multimeedia kunstnik, kes tegeleb loomingus rahvusluse ja eri kogukondade vahelise kommunikatsiooni, integratsiooni ja tõrjutuste teemadega. Performance’ikunstnik, illustraator, lavakujundaja ja aktivist. Elab ja töötab Tallinnas.

Sissepääs Kunstigalerii piletiga.

Piletid 3,5 € / 2 € / Perepilet 7 €

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Back to top