Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Eesti tudengite ehitatud päikeseauto teeb tiiru ümber Eesti

solaride

Eesti tudengite ehitatud päikeseauto, mis saavutas maailmameistrivõistlustel 3. koha, on nähtav üle Eesti.

Võistlustel osalemisest valmis täispikk dokumentaalfilm „Solaride: julgus teha võimatut”, mis jutustab loo Eesti inseneeriatudengite võidukast sooritusest keerulisel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Austraalias.

Seoses filmi kinno jõudmisega alustab ringreisi ka Solaride’i päikeseauto. Esimene peatuspaik oli Ülemiste Keskus Tallinnas. 8. märtsist kuni 16. märtsini on päikeseauto Narvas Astri Keskuses. Edasi liigub auto Tartusse, Pärnusse ja Kuressaarde.

2023. aasta oktoobris toimunud Bridgestone World Solar Challenge oli ainulaadne ootamatu olukorra tõttu, kus kõik tiimid pidid ühel hetkel võistluse katkestama maastikupõlengute ja äärmiselt tugeva vastutuule pärast. Filmis selgub, kuidas Solaride sai hirmutava olukorraga hakkama ning kuidas Eesti tudengid ehitasid maailmameistrivõistlustel kolmanda koha väärilise päikeseauto.

„Eesti insenerid paistavad silma oma nutikuse, usina tööeetika, praktilise lähenemise, analüüsioskuse ja probleemide lahendamise võimekusega. Need väärtuslikud omadused on tõstnud Eesti insenerid maailmas kõrgelt hinnatud positsioonile ja mängivad olulist rolli mitmesugustes eluvaldkondades. Haridusprogrammid nagu Solaride pakuvad noortele inseneridele suurepärast võimalust kogeda keeruliste ettevõtmiste eduks vajalike kogemuste laia spektrit,” ütles Devid Liik, Milremi tehnoloogiajuht.

„See ei ole lihtsalt dokumentaalfilm päikeseautode maailmameistrivõistlustel osalemisest, vaid lugu Eesti tudengite unistuse täitumisest. Film näitab Eesti noorte tahet päriselt maailma muuta ja ise enda tulevikku luua,” ütles Solaride’i kolmanda hooaja tegevjuht Asso Soosalu.

„Solaride: julgus teha võimatut”eesmärk on inspireerida noori haarama kinni väljakutsetest, mis esmapilgul tunduvad hirmsad ning populariseerida inseneeriat. Dokumentaalfilm linastus Apollo kinodes üle Eesti 4. märtsist 8. märtsini. Koolidel on võimalik vaadata dokumentaalfilmi ka Apollo erilinastustel.

Solaride on 2020. aastal alguse saanud interdistsiplinaarne haridusprojekt, kus arendatakse päikeseautot eesmärgiga arendada tulevikutalente ning populariseerida inseneriharidust. Solaride’i noorte, mentorite ja sponsorite koostöös on valminud nii Baltikumi esimene kui teine päikeseauto.

Projekti suurtoetajad on Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Tartu Ülikool, TalTech, Eesti Maaülikool, Tartu linn, Telia, Norma, Magnetic MRO, LHV, City Motors, Elmo, Euronics, Solarstone ja YOLO Group

Filmi trailer.

Filmi aitab levitada Apollo Kino.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Back to top